SKARBIEC MAZOWIECKI

„Pójdźmy wszyscy do …. warszawskich stajenek pełnych historii”

07.12.2023

„Pójdźmy wszyscy do …. warszawskich stajenek pełnych historii”

Organizacja Turystyczna „Skarbiec Mazowiecki” we współpracy z Biurem Edukacji m.st. Warszawy, zaprasza do wspólnego odwiedzania warszawskich szopek. Tym razem zaczniemy od kościoła oo. kapucynów, a następnie odwiedzimy świątynie Krakowskiego Przedmieścia. To będzie wyprawa pełna niespodzianek, ponieważ obchodzimy 800-lecie powstania pierwszej szopki, 550 rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika i 10-lecie naszych świątecznych spacerów-konkursów.

Zaprzyjaźnieni  z nami, dyplomowani  przewodnicy warszawscy, poprowadzą chętnych w niezwykłe przestrzenie, w których spotkamy nie tylko Świętą Rodzinę, ale także dawnych mieszkańców stolicy, znane postacie historyczne, naukowców i muzyków. Będzie można poznać tajemnice ukryte za murami klasztorów, a także niewidoczne na pierwszy rzut oka osobliwości, znajdujące się na naszej trasie.

Na świąteczne spacery zapraszamy rodziny z dziećmi i osoby zainteresowane ciekawym spędzeniem czasu, w dniach 27, 28  i 29 grudnia  2023.  Każdy spacer startuje z Księgarni na Miodowej ul. Miodowa 17/19.  Można wybrać dogodną godzinę, gdyż w każdy z podanych dni wyruszaj dwa spacery:  o godz. 13.00 i 14.00 .

Spacery są bezpłatne, a po ich zakończeniu chętni mogą wziąć udział w konkursie z bardzo atrakcyjnymi nagrodami!

Zachęcamy do wcześniejszej rejestracji, która ułatwi organizację i zapewni w pierwszej kolejności udział w wydarzeniu. Rejestracji dokonuje się  drogą mailową na adres: lotskarbiecmazowiecki@gmail.com

Możliwe będzie też zapisanie się  15 minut przed rozpoczęciem każdego spaceru w miejscu zbiórki  „Księgarnia na Miodowej” ul. Miodowa 17/19. 

Szczegóły dotyczące konkursu na stronie www.historiawkosciolach.pl  

...powrót

dla rozwoju Mazowsza

 

„Skarbiec Mazowiecki 2 - szlaki turystyczne obiektów sakralnych w Warszawie i na Mazowszu. Rozwój i komercjalizacja produktu”

Beneficjent: Lokalna Organizacja Turystyczna Skarbiec Mazowiecki

Wartość projektu:  548 492,75 PLN

Wartość dofinansowania: 373 511,25 PLN

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 oraz ze środków budżetu państwa.

Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 znajdują się na stronie: www.mazowia.eu.

Polityka Prywatności
Copyright © 2024 Wszelkie prawa zastrzeżone Projekt i wykonanie: skyagency.pl - strony internetowe