SKARBIEC MAZOWIECKI

Podsumowanie świątecznego spaceru - konkursu "Pójdźmy wszyscy do stajenek Warszawskich pełnych historii"

04.01.2017

Podsumowanie świątecznego spaceru - konkursu  "Pójdźmy wszyscy do stajenek Warszawskich pełnych historii"

Wystartowaliśmy w czasie, kiedy nad Polską wiał jeszcze orkan Barbara, a mimo to najodważniejsi ruszyli w drogę do stajenek. Przewodnikom dużo satysfakcji dawała determinacja grupy i komentarze najmłodszych uczestników.

Dzieci potrafią zaskakiwać pytaniami („Czemu cegły są czerwone?”), trafnymi spostrzeżeniami („A tu mają wszystko pourywane” – to o drzwiach do kościoła MB Łaskawej), czy niezwykłymi uwagami („Ci leżą jeden na drugim, bo leżą obok siebie” - to o nagrobku ostatnich książąt mazowieckich w archikatedrze).

Celem wycieczki było bowiem nie tylko podziwianie różnego rodzaju szopek (żywej, symbolicznej , prostej, tradycyjnej, czy nawet porażającej), ale także poznanie interesujących historii związanych z odwiedzanymi kościołami, zaskakujących detali architektonicznych, czy zdobycie ciekawych wiadomości o przestrzeni Starego i Nowego Miasta.

Zwieńczeniem wyprawy było wręczenie każdemu zespołowi rodzinnemu, który chciał wziąć udział w konkursie, „zadań domowych”.

Odpowiedzi na pytania i rysunki wykonane przez dzieci były ukoronowaniem wspólnej zabawy. Komisja konkursowa w przedostatni wieczór starego roku musiała ostro pracować, żeby 31 grudnia na stronie www.historiawkosciolach.pl , mogły ukazać się ostateczne wyniki konkursu oraz galeria prac nadesłanych przez najmłodszych.
 
W 2017 roku mamy nadzieję na IV edycję spaceru-konkursu. W ciągu roku będziemy natomiast zapraszali na równie ciekawe wydarzenia, dlatego zachęcamy do śledzenia strony „Skarbca”. Do siego roku

...powrót

dla rozwoju Mazowsza

 

„Skarbiec Mazowiecki 2 - szlaki turystyczne obiektów sakralnych w Warszawie i na Mazowszu. Rozwój i komercjalizacja produktu”

Beneficjent: Lokalna Organizacja Turystyczna Skarbiec Mazowiecki

Wartość projektu:  548 492,75 PLN

Wartość dofinansowania: 373 511,25 PLN

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 oraz ze środków budżetu państwa.

Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 znajdują się na stronie: www.mazowia.eu.

Polityka Prywatności
Copyright © 2019 Wszelkie prawa zastrzeżone Projekt i wykonanie: skyagency.pl - strony internetowe